TFF Yönetimi ve Kulüp Başkanları İftar Yemeğinde Buluştu

featured

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ramazan Ayının Önemini Vurguladı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi liderliğinde gerçekleşen iftar yemeğinde, Süper Lig, 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’in kulüp başkanları ve yöneticileri bir araya geldi. Başkan Büyükekşi, Ramazan ayının toplumsal birlik, dayanışma ve beraberliğin önemini vurgulayarak, profesyonel kulüplerin temsilcilerine teşekkürlerini iletti.

Galatasaray Bildiriye Şerh Koydurmış

İftar organizasyonuna Gaziantep FK, Hatayspor, Sivasspor, Başakşehir ve Galatasaray katılırken diğer 15 Süper Lig kulübü tepki gösterdi. Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığından istifa eden Ali Koç’un ardından Galatasaray’ın, TFF Başkanı Büyükekşi’nin istifasını içeren bir cümleyi içeren bildiriye karşı çıktığı öğrenildi.

Büyükekşi: “İki Kulübe de Geçmiş Olsun”

Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki talihsiz olaylara da değinen Mehmet Büyükekşi, “Türkiye’nin bu mübarek Ramazan ayında dostluk, sevgi ve kardeşliğe çok ihtiyacı var” diyerek, söylemlerde dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Kulüp başkanlarından holiganlığa, şiddete ve teröre karşı uyanık olmalarını isteyen Büyükekşi, futbolun dostluğu ve kardeşliği ön plana çıkaran bir oyun olduğunu belirtti.