Malatya’da Sabah Saatlerinde 5 Büyüklüğünde Deprem!

featured
malatya deprem

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saha tarama çalışmalarının başladığı açıkladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı merkez üssü Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi olan 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

7 KİLOMETRE DERİNLİKTE

Deprem saat 08.35’te meydana gelirken; sarsıntı yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Öte yandan deprem çevre illerden de hissedildi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ilk açıklamasında “Şu ana kadar herhangi olumsuz bir durumun yansımadı” ifadelerini kullandı.

BAKAN YERLİKAYA: SAHA TARAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise “Malatya İli #Yeşilyurt ilçesinde saat 08.35’de 5.0 büyüklüğünde meydana gelen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” dedi.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı da yaptığı açıklamada, olumsuz bir durumun olmadığını ve aramalarına devam ettiklerini söyledi. Vali Yazıcı, vatandaşların ağır hasarlı binalardan uzak durması gerektiğini de aktardı.