Meta CEO’su Mark Zuckerberg Threads Uygulamasının Trend Bölümünü ABD’deki Kullanıcılara Sundu

featured

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Threads uygulamasının trend bölümünü ABD’deki kullanıcılara Salı günü sunduğunu duyurdu. Bu duyuru, uygulamanın en önemli konuların görüntülenmesini denediklerini açıklamasından beş hafta sonra geldi. Zuckerberg, ekibin özelliği daha fazla ülke ve dile sunmadan önce geliştirmeye odaklandığını belirtti.

Threads, Instagram Tabanlı Bir Sohbet Platformu Olarak Piyasaya Sürüldü

Meta tarafından Temmuz 2023’te piyasaya sürülen Threads, Instagram’ın üzerine inşa edilmiş ve kullanıcıların etkileşimde bulunabileceği bir sohbet platformu olarak sunulmuştu. Zuckerberg, Meta’nın dördüncü çeyrek kazanç açıklamasında, uygulamanın kullanıma sunulduğu ilk hafta içinde 100 milyon kişinin kaydolduğunu ve o zamandan bu yana yaklaşık 30 milyon aylık aktif kullanıcının daha uygulamaya katıldığını ifade etti.

Threads Kullanıcıları Ne Tür İçerik Paylaşabiliyor?

Threads kullanıcıları, 500 karaktere kadar metin tabanlı gönderileri, beş dakikaya kadar videoları, bağlantıları ve fotoğrafları paylaşma imkanına sahipler. Uygulama, kullanıcılara geniş bir içerik yelpazesi sunarak etkileşimlerini çeşitlendirmelerine olanak tanıyor.