Öğretmen Atamaları İle İlgili Son Dakika Açıklamaları

featured

Sözleşmeli Öğretmen Atamaları İçin Yeni Gelişmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında sözleşmeli öğretmen atamaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de öğretmen atamaları branş dağılımı konusunda açıklamalarda bulunmuştu.

Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı ve Kontenjan Açıklanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamaları için branş dağılımı ve kontenjanların 7 Mayıs 2024 tarihinde açıklanacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, atamaya esas branş dağılımlarının belirlenmesi için çalışmaların tamamlandığını ve bakanlığın konuyla ilgili adımları atacağını belirtti.

Hangi Branşlarda Atamalar Yapılacak?

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da 130’a yakın farklı branşta öğretmen atamalarının yapılacağı vurgulandı. Branşlardaki atamaların adil bir şekilde gerçekleştirilmesi için otomatik yazılımın kullanılacağı belirtildi.

Öğretmen Branş Dağılımı Nasıl Olacak?

2023 yılında yapılan öğretmen atamalarında sınıf öğretmenliği, rehberlik, okul öncesi öğretmenliği, ilköğretim matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi alanlarında kontenjanlar ayrılmıştı. Bu yıl da benzer bir dağılımın olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmen atamaları ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgi vermedi ancak atamaların yakın zamanda gerçekleşeceğini belirtti.