Araç değer kaybı davası nedir?

Araç değer kaybı davası karşılıklı yapılan trafik kazalarında maddi veya manevi anlamda zarara uğrayan tarafın, bu zararı meydana getiren tarafa bir dava açma sürecidir.

featured

Araç değer kaybı davası karşılıklı yapılan trafik kazalarında maddi veya manevi anlamda zarara uğrayan tarafın, bu zararı meydana getiren tarafa bir dava açma sürecidir. Dava zararın giderilmesi maksadı ile açılmaktadır. Ayrıca bu araç değer kaybı davası bireylere açılabildiği gibi zararın meydana geldiği tarafın sigorta şirketlerine de açılabilmektedir. Bu durumda sigorta şirketine dava açmadan önce zararın tazmini için sigorta şirketine yazılı olarak başvuruda bulunma şartı da yer almaktadır. Tahancı Hukuk Bürosu Ankara merkezli avukatlık hizmeti sunan bir hukuk bürosudur. Tahancı Hukuk Bürosu’nun tecrübeli  araç değer kaybı davası avukatı Ankara ili ve çevresine hizmet vermektedir.

Tahancı Hukuk Bürosu en çok tercih edilen avukatlık bürolarından biridir

Başkent Ankara’da hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi noktasında en çok tercih edilen avukatlık bürolarından biri de Tahancı Hukuk Bürosu’dur. Büroda idari yargı, ceza hukuku, iş hukuku, medeni hukuk, ticaret hukuku gibi birçok alanda son derece uzman avukatlar hizmet vermektedir. Tahancı Hukuk Bürosu müvekkilleri ile empati kurarak son derece fedakar ve disiplinli bir biçimde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu anlamda avukatlık mesleğinin etik ve ilkelerine de bağlı kalmaktadır. Ayrıca Tahancı Hukuk Bürosu’nun hukuki bilgiler içeren ve kullanımı son derece kolay faydalı bir web sitesi de bulunmaktadır. Yine Tahancı Hukuk Bürosu müvekkilleri ile irtibata geçeceğin etkin bir iletişim ağını da kurmayı başarmıştır.

Kaynak: https://www.tahanci.av.tr/arac-deger-kaybi-davasi-ankara-avukat-sigorta/