Hayvan Besleyen Çiftlik Sahibi, Kuzusunu Evlat Edindi

featured

Hayvanlar Arasında Özel Bir Bağ

58 yaşındaki Şerif Mert, Kestel ilçesi Burhaniye Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşmaktadır. Son zamanlarda hayvanları arasında özel bir bağ kuran Mert’in ilginç hikayesi dikkat çekiyor.

İkiz Kuzulardan Birinin Sahibi Olarak

Şerif Mert’in 25 koyunu doğum yaptığında, ikiz kuzu doğuran bir koyun yavrularından birini sahiplenmedi. Kuzunun ölmesinden endişelenen Mert, biberonla beslemeye başladığı yavruya “Osman” ismini vererek ona sahip çıktı.

“Evladım Gibi Oldu”

Artık biberonla beslenmeye alışan ve sahibine sıkı sıkı bağlanan kuzu, Şerif Mert’in peşinden ayrılmamaya başladı. Mert, “Osman” ile aralarında farklı bir bağ oluştuğunu belirterek onun artık evladı gibi olduğunu ifade etti.

Market Alışverişine Giden Kuzu

Mert, “Osman” ile birlikte arkadaş gibi vakit geçirdiklerini ve hatta birlikte alışverişe gittiklerini söyledi. Bir gün markette “Osman” ile birlikte olduğunu fark eden Mert, kuzunun aniden gündem ve sosyal medyada popüler hale geldiğini belirtti.

Şerif Mert’in “Osman” ile kurduğu özel bağ, hayvanseverlik ve insan-hayvan ilişkileri konusunda ilham verici bir örnek olarak dikkat çekiyor.