İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

featured

Günümüzde milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu instagram, kullanıcılarına herhangi bir durumda hesaplarını silme veya dondurma fırsatını vermektedir.

İnstagram hesap dondurma ve silme işlemini aşama aşama anlatacağımız bu içeriğin sonunda kolayca hesabınızı silebilir veya dondurabilirsiniz.

Instagram Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır

Instagram’ı çok fazla kullandığınıza inanıyor ve belirli bir süre bu platforma ara vermek istiyorsanız hesabınızı silmek yerine geçici olarak instagram hesap dondurma işlemini tercih edebilirsiniz.

Hesap dondurma işlemi 3 aşamadan oluşmaktadır. Aşamaları sırasıyla yerine getirerek hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Sırasıyla bu 3 aşama;

1. Instagram hesabınıza giriş yapın ve profil sayfasından “profili düzenle” butonuna tıklayın.

İnstagram Hesap Dondurma

2. Profili düzenle butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfanın en alt kısmında bulunan “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklayın.

İnstagram Hesap Dondurma

3.Hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada ise karşınıza çıkan “Hesabını Neden Kapatıyorsun?” sorusuna “Ara Vermek İstiyorum” cevabını seçin ve güncel şifrenizi girin.

İnstagram Hesap Dondurma

Bu adımları doğru bir şekilde yaptıktan sonra en altta bulunan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklamanız instagram hesabı dondurma işlemlerini tamamlayacaktır.

Bu aşamalara ayıracak vaktim yok diyorsanız aşağıda bulunan instagram dondurma linki ile 3. Aşamaya ulaşabilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma Linki

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır

İnstagram hesabımı kapatacağım veya bu platformu yeterince kullandım farklı platformlara geçmek istiyorum diyorsanız hesabınızı geri dönüşü olmaksızın silmeniz gerekir.

Hesap dondurma işleminde gerçekleştirilen 3 aşama, hesap silme işlemi içinde geçerli olacaktır. 3. Aşamada sorulan “Hesabını Neden Kapatıyorsun?” sorusuna vereceğiniz cevap ile hesabınızı temelli olarak kapatabilirsiniz.

İlk 2 aşamayı atlayarak direk hesap silme aşamasına gelmek istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz instagram hesap silme linki size yardımcı olacaktır.

İnstagram Hesap Silme Linki

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Açılan sayfada sorulan “Hesabını Neden Silmek İstiyorsun” sorusuna “Çok Zamanımı Alıyor” cevabını verip güncel şifrenizi yazdıktan sonra sol altta bulunan hesabımı sil butonuna tıklamanız geri dönüşü olmadan instagram hesabınızı silecektir.