BAE’de Şiddetli Yağışlar Uçuşları Erteliyor

featured

Ulusal Meteoroloji Merkezi Uyarıda Bulundu

BAE haber ajansı WAM’ın aktardığı habere göre, Ulusal Meteoroloji Merkezi, ülkenin çeşitli bölgelerinde devam eden şiddetli yağışlar hakkında önemli bir açıklama yaptı.

Modern Tarihin En Yüksek Yağış Miktarı

Merkezin açıklamasına göre, çeşitli bölgelerde son 24 saatte görülen yağış miktarı, iklim verilerinin toplanmaya başlandığı 1949’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. El Ayn şehrinin Hatm eş-Şikle bölgesinde sadece 24 saat içinde 254,8 milimetreye ulaşan yağış miktarı rekor olarak kayda geçti.

Uçuşlar Erteleniyor, Çalışma Yöntemleri Değişiyor

Şiddetli yağışlar nedeniyle uçuşlarda gecikmeler yaşanırken, uzaktan eğitim ve çalışma yöntemlerine geçiş yapıldı. BAE İslami İşler Kurumu, yağıştan etkilenen bölgelerde evlerde namaz kılma çağrısında bulunurken, Etihad Havayolları da hava muhalefeti nedeniyle uçuşlarda gecikmeler olabileceğini duyurdu.

Ulusal Acil Durum Yönetimi Çağrıda Bulundu

BAE Ulusal Acil Durum, Kriz ve Afet Yönetimi Heyeti, yağışların etkili olduğu bölgelerdeki vatandaşlara “zorunlu olmadıkça evden çıkmama” çağrısında bulundu. Yağışın artarak devam etmesi beklenirken, ülke genelinde dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.