Beşiktaş Basketbolunda Son Durum

featured

Hasan Arat’a Kupa Yolunda Engeller

Beşiktaş’ın efsane basketbolcularından Başkan Hasan Arat, dostu Fikret Orman gibi ilk kupasını almanın hayalini kurarken, beklenmedik engellere takıldı. Beşiktaş BOA, Kadınlar EuroCup finalinde London Lions’a 81-70 mağlup olarak kupayı kaybetti ve 4 sayılık averaj farkıyla hüsran yaşadı. Erkek takımı Beşiktaş Emlakjet ise EuroCup’ta yarı finalde elendi.

Umutlu Adımlar ve Gelecek Yatırımlar

Beşiktaş basketbol takımlarının Avrupa’da hedeflediği başarıları elde edememesine rağmen, kulübün basketbol şubesine olan yatırımların devam edeceği belirtildi. “Galiptir bu yolda mağlup” düşüncesini aşılayan mücadele, camiaya umut verdi.

Siyah-beyazlıların patronu Fikret Orman’ın ilk kupası, Beşiktaş Milangaz (Erkek Basketbol Takımı) ile 29 Mart 2012’deki EuroChallenge finalinde geldi ve kulüp tarihinin ilk Avrupa şampiyonluğunu yaşattı.

Yatırımlar Devam Edecek

Beşiktaş basketbol şubesinin Avrupa’da hedeflediği başarıları elde edememesine rağmen, Arat ve yönetiminin yatırımlarına gelecek sezon da devam edeceği açıklandı. Erkek ve kadın takımlarında tüm kulvarlarda şampiyonluk hedefiyle çalışmalara başlandı.