Pentagon Sözcüsünden İsrail ve Gazze Açıklamaları

featured

Pentagon Sözcüsü Patrick Ryder, ABD İle İsrail Arasındaki Silah Anlaşmasını Değerlendirdi

Pentagon Sözcüsü Patrick Ryder, günlük basın toplantısında, ABD’nin İsrail’e yaptığı milyarlarca dolarlık güvenlik yardımı ve geçen hafta durdurulan silah sevkiyatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ryder: “Güvenlik Yardımlarını Gözden Geçiriyoruz”

Ryder, ABD’nin İsrail’e yaptığı güvenlik yardımlarını gözden geçirdiklerini belirterek, sevkiyatı durdurulan silahların akıbeti hakkında henüz nihai bir karar verilmediğini vurguladı.

İsrail’in Hamas Tehtidine Yaklaşımı

Ryder, İsrail’in Hamas tehdidine karşı tutarlı bir yaklaşım sergilediklerini ve masum sivillerin güvenliğini sağlamak için daha fazla çaba harcanması gerektiğini belirtti.

Ryder: “Odak Noktamız İnsani Yardım Ulaştırmak”

Ryder, Pentagon’un şu anda İsrail’e ne zaman silah sevkiyatı yapıldığı hakkında bilgiye sahip olmadığını ve odaklarının Gazze’ye insani yardım ulaştırmak olduğunu ifade etti.

Biden Yönetimi ve Refah’a Silah Gönderme Kararı

Ryder, ABD Başkanı Joe Biden’ın Refah’a yapılacak geniş çaplı bir saldırı durumunda silah sevkiyatını durduracağını belirtmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Biden, Refah’a girilmesi durumunda sivil ölümlerini engellemek adına silah göndermeyeceklerini dile getirmişti.